Ми допомагаємо дітям з інвалідністю стати самостійними

Про нас


Дітям з інвалідністю наша жалість не потрібна – їм потрібно допомогти знайти своє місце в житті!

Рішення про заснування Білоцерківського міського товариства дітей з інвалідністю і їх батьків “Аюрведа”прийнято на загальних зборах 42 родин 4 лютого 1995 р. Розпорядженням виконкому Білоцерківської міськради №1-3-142 від 27.03.1995 р. товариство зареєстровано як юридична особа.
На сьогодні день товариство об’єднує 212 родин, які мають дітей з особливими потребами з різними формами інвалідності.
Місія товариства: ми допомагаємо дітям з інвалідністю стати самостійними.

Головна мета організації:
Захист прав родин, медико-соціальна, психологічна, трудова реабілітація, створення умов здобуття якісної освіти, отримання професійних навичок та працевлаштування, творчий розвиток дітей з особливими потребами, духовне та культурне збагачення особистості, створення рівних можливостей, покращення якості життя.

Головні напрямки діяльності:

  • Захист прав дітей, людей з особливими потребами. 
  • Виявлення, облік та об’єднання сімей, що мають дітей з інвалідністю. 
  • Моральна та матеріальна підтримка членів товариства. 
  • Сприяння розвиткові та роботі дитячого оздоровчого центру “Шанс” через залучення спонсорської допомоги. 
  • Впровадження інновацій через реалізацію проектів.

З 2017 року пріоритетним завданням є створення соціального підприємства, підготовка до працевлаштування, більш широка співпраця з різними партнерами для забезпечення прав осіб з інвалідністю.

Джерела фінансування:
Доброчинні пожертви, гранти, міський бюджет, членські внески.

Головні досягнення:
1. Створення і постійний розвиток дитячого оздоровчого центру „Шанс”.
1996 року виконавчий комітет Білоцерківської міської Ради народних депутатів і Білоцерківське міське товариство дітей з інвалідністю та їх батьків „Аюрведа” спільно заснували Білоцерківський дитячий оздоровчий центр „Шанс”.
Одним із основних завдань товариства „Аюрведа” є створення матеріально-технічної бази для реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем та іншими нозологіями, розширення обсягу медико-соціальних послуг даній категорії дітей.


2. Впровадження інклюзивної освіти для дітей на візках.
Товариство „Аюрведа” разом з Білоцерківською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 20 та Білоцерківським дитячим оздоровчим центром “Шанс ”виступило ініціатором реалізації гарантованих Конституцією прав на освіту для дітей з особливими потребами у м. Біла Церква. Спільними зусиллями були реалізовані проекти “Інтеграція дітей з особливими потребами в загальноосвітню школу” (грант ЮНІСЕФ, 2003 р.) та „Підвищення професійної компетентності педагогічних працівників класів інтегрованого навчання загальноосвітніх навчальних закладів та поширення практики інклюзивної освіти на інші регіони України” (грант ЮНІСЕФ, 2004 р.). В результаті була створена повна архітектурна доступність першого поверху школи та підготовлені педагоги до роботи з дітьми з особливими потребами.
Як результат, у 2004-2005 роках 26 дітей (з них 10 пересувалися на інвалідному візку) з різною формою дитячого церебрального паралічу (ДЦП) були частково інтегровані в зазначену школу. Експериментальна робота, проведена в межах проектів, забезпечила нагромадження практичного досвіду створення оптимальних умов для організації інтегрованого навчання у загальноосвітній школі у комплексі з корекційно-реабілітаційними програмами, що проводилися на базі центру “Шанс”.
Проте, впровадження зазначених проектів забезпечило лише часткову інтеграцію, адже діти з особливими потребами не мали можливості навчатися в умовах предметно-кабінетної системи, що передбачає вільний доступ до усіх поверхів школи.
Тому 2005 року наше товариство ініціювало збір коштів для створення умов повної архітектурної доступності Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20. Першим фінансовим внеском став грант Міжнародного Жіночого Клубу Києва на придбання ліфтового обладнання. Архітектурний проект безоплатно був розроблений КП «Інститут «Білоцерківцивільпроект», ПНТП «Ефект» збудувало фундамент ліфтової шахти за собівартістю будівельних матеріалів, ПП „Еркер” погодилося будувати шахту в борг, ТОВ „Євроліфтсервіс” безоплатно провело монтажно-налагоджувальні роботи.
Затверджений загальний кошторис на прибудову ліфтової шахти склав 341 191 грн. Всі роботи від проектування, будівництва до введення в експлуатацію ліфтового обладнання проводилися виключно за спонсорські кошти або безоплатно, як благодійна допомога.
Таким чином, вперше в Україні у Білій Церкві на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №20 була впроваджена системна модель інклюзивної освіти, яка включала комплекс „реабілітаційний центр – школа”.


3. Створення відділення трудової реабілітації та підготовки молоді з інвалідністю до працевлаштування.
Початком діяльності товариства в цьому напрямку стало отримання гранту від Українського Фонду соціальних інвестицій з інноваційних соціальних послуг на реалізацію мікропроекту № 4-32-00-001 „Радість життя”.
В рамках даного мікропроекту був створений та апробований інноваційний підхід до проблеми трудової реабілітації та працевлаштування для молоді та осіб працездатного віку з інвалідністю в м. Біла Церква. Із завершенням даного проекту почали працювати майстерні: гончарна, сувенірна, з ремонту візків, комп’ютерний клас, а також ресурсно-тренінговий центр.
Основна частина цього проекту профінансована Українським Фондом соціальних інвестицій. Загальна вартість проекту 750 тис. грн., з них 500 тис. грн. – вартість ремонтно-будівельних робіт, 160 тис. грн. – обладнання, 60 тис. грн. – навчання персоналу, 30 тис. грн. – адміністративно-управлінські витрати та консультації. Крім того, нам вдалося залучити матеріально-фінансову спонсорську допомогу на загальну суму близько 500 тис. грн.
Основні спонсори по даному проекту: незалежний підприємець Компанії AMWAY Архипова Віра (внесок 150 000 грн.), ПНТП „Ефект” (проектні роботи по реконструкції центру „Шанс”), ВАТ „Готель „Прем’єр-Палац”, Фонд соціального захисту інвалідів (встановлення підйомника), ТОВ „Тілігул” (встановлення пластикових вікон).


4. Залучення ресурсів і грантова історія
1996-1997 роки. За рахунок залучених товариством коштів здійснено ремонт і пристосування приміщень центру для організації процесу реабілітації дітей з особливими потребами. Усі діти забезпечені інвалідними візками, милицями, спеціальними столами, іншим обладнанням. Придбано/залучено як благодійну допомогу обладнання для фізіотерапевтичного кабінету.
2000 року товариство отримує першу грантову підтримку від Міжнародного Жіночого Клубу Києва – 4 комп’ютери, принтер, копіювальний апарат (10 000 грн.)
2001 року члени Ротарі-клубу штату Каліфорнія (США) придбали і безоплатно передали товариству "Аюрведа"спеціалізований автобус „Мерседес” (26 000 дол. США)
2003 року товариство профінансувало розробку проекту міні-котельні для встановлення у приміщенні центру „Шанс” за адресою вул. Східна, 34 (20 000 грн.)
З 2003 року товариство є активним учасником грантових програм зарубіжних донорів, виграло конкурси і організувало виконання спільних з партнерами проектів:

рік
Назва проекту
донор
Розмір гранту, грн.
Еквівалент, $
1.       
2003
"Інтеграція дітей з особливими потребам у загальноосвітню школу”
Представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) 
42 000
7880
2.       
2004
“Підвищення професійної компетентності педагогічних працівників класів інтегрованого навчання загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №20 та поширення практики інклюзивної освіти в місті”
ЮНІСЕФ  
26 650
5000
3.       
2005
"Рівний доступ дітей з особливими потребами на якісну освіту – через лобіювання внесення змін і доповнень до законопроектів"
Інститут Сталих Спільнот (Проект UCAN)  
52 400
9962
4.       

"Інтеграція дітей з особливими потребами у загальноосвітню школу – через будівництво ліфта"
Міжнародний Жіночий Клуб Києва
75750
15000
5.       

Orange Opportunity: Polish-Ukrainian Exchange of Experience in the Development of Civil Society and Complex Support for Disabled Children and Their Families
Міжнародний Фонд «Відродження» (Програма “Схід-Схід: партнерство без кордонів”)  
11000
2178
6.       
2006
„Розробка проекту Державного стандарту соціальних послуг в ході інтегрованого/ інклюзивного навчання”
Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) 5,05
24 000
4752
7.       
2007
„Крок за кроком – до європейської моделі підтримки дітей з особливими потребами та їх родин в Україні”
Міжнародний Фонд «Відродження» (Програма “Схід-Схід: партнерство без кордонів”) 
50 500
10000
8.       

мікропроект № 4-32-00-001 „Радість життя”
Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ)
750 000
150000
9.       
2008
«Крок за кроком – НАСТУПНИЙ КРОК – створення рівного доступу до відновлення здоров’я, соціальних та освітніх послуг для неповносправних дітей в Україні через виконання Системи Керованого навчання»
Міжнародний Фонд «Відродження» (Програма “Схід-Схід: партнерство без кордонів”)  
56 501
11188
10.   

"Монтессорі-терапія – джерело до самореалізації у суспільстві дітей з особливими потребами"
Міжнародний Жіночий Клуб Києва
24 229
4798
11.   
2009
«До гармонії в житті через мистецтво»
Посольство Королівства Норвегія 7,7
75 010
9742
12.   
2010
«Фізіотерапія – крок до якісної медико-соціальної реабілітації дітей з ДЦП»
МБФ «Україна 3000»  
49 972
6302
13.   

«Перспективи щодо розвитку та інтеграції людей з особливими потребами»
Міжнародний Фонд «Відродження» (Програма “Схід-Схід: партнерство без кордонів”) 
9500
1198
14.   

«Стань лідером у творенні власної долі»
БФ «Крона»  
38698
4880
15.   

«Громадянське суспільство – за захист прав дітей з особливими потребами на рівний доступ до якісної освіти»
Фонд прав інвалідів (США)  
150 000
18916
16.   
2011
«Консолідація зусиль організацій інвалідів – за захист прав дітей з особливими потребами на якісну освіту»
Фонд прав інвалідів (США)  
160 000
20101
17.   
2016
«Відстоювання рівних можливостей для маломобільних жителів Білої Церкви при реформуванні мережі пасажирських перевезень»
Канадський Фонд підтримки місцевих ініціатив  
271 408
10614
18.   
2018
«Нова якість соціальних послуг через впровадження механізму соціального замовлення у Білій Церкві та Київській області»
Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні

15745
ЗАГАЛОМ
308256

2005 року під час виконання проекту "Інтеграція дітей з особливими потребами у загальноосвітню школу – через будівництво ліфта" окрім гранту МЖКК ми додатково залучили від бізнесу 110 000 грн. на будівництво ліфтової шахти. Проектні роботи, монтаж та наладка ліфта зроблена безоплатно як благодійна допомога. Загальний бюджет проекту склав 341 000 грн. (еквівалент $64829).
2006 року за активної участі учасників лідерської програми ЛП-74 Тренінгового Центру «Рішення і перспективи» (Київ) у центрі «Шанс» було відкрито відділення Раннього втручання.
2009-2010 рр. організація була співвиконавцем у польсько-українському проекті „Мережа лідерів – шанс на реалізацію рівних прав неповносправних осіб в Україні” (Програма „Зміни в Регіоні” РІТА). Бюджет проекту склав 200 000 злотих.


Ми маємо унікальний досвід створення безбар’єрного навчального середовища у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №20, підготовки вчителів школи до роботи з дітьми з особливими потребами в умовах інтегрованого навчання, впливу на формування державної освітньої політики (участь у діяльності робочої групи Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України по підготовці законопроекту про освіту дітей з особливими потребами), впровадження інноваційних реабілітаційних технологій щодо комплексної медико-педагогічної допомоги дітям та їх родинам.
Товариство „Аюрведа” тісно співпрацює з Національною асамблеєю інвалідів України, приймає активну участь в семінарах, тренінгах та законодавчій діяльності асамблеї.

Наша організація є дійсним членом Всеукраїнської громадської організації „Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю”, учасник постійних заходів Коаліції.


Партнери в Україні:
  • Незалежні підприємці Компанії АMWAY – Віра Архіпова та Олексій Маутанов, 
  • ПП „Еркер”, Біла Церква 
  • Київський готель «Прем’єр Палац», 
  • КП «Білоцерківкар’єр» 
  • Ротарі-клуб Києва 
  • БО “Божі приховані скарби”.
Зарубіжні партнери:
  • Центр “Крок за кроком” м. Замость, Польща 
  • Товариство “Перспектива”, м. Москва, Росія 
  • Товариство “Мотивація”, м. Кишинів, Молдова 
  • Експерт Нобелівського концерту Михаіл Казінік, Стокгольм, Швеція 
  • Асоціація «Трігон», м. Острава, Чехія 
  • Норвезька організація “Ny Start i Ost” 
  • Методична церква штату Пенсільванія.

Немає коментарів: